Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. balandžio 5 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Jurbarko r.
Apie rajoną

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Jurbarko r. » KultūraJurbarko kraštas nuo seno garsėja stipriais mėgėjų meno kolektyvais. Eržvilkas neįsivaizduojamas be ansamblio „Eržvilko bandonijos“ (vadovas – Alvydas Balčaitis), kuris 2001 m. buvo pripažintas geriausiu tradicinės muzikos atlikėju ir pelnė „Aukso paukštę“. 2002 m. antrąją „Aukso paukštę“ į Jurbarką parvežė moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vadovė – Dalė Janušauskienė).

Folkloro tradicijas tęsia ansamblis „Imsrė“, kuris turi ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų grupę (vadovė – Birutė Bartkutė). Šio kolektyvo repertuare – mūsų kraštiečių A. ir J. Juškų surinktos dainos. Mažųjų grupės programą paįvairina vadovės iš kukurūzų lapų meistriškai sukurtos augalų kompozicijos.

Veliuonos kraštas žymus kūrybingais žmonėmis. Jau ketvirtą veiklos dešimtmetį skaičiuoja ansamblis „Veliuonietis“ (vadovai – Adelė Baublienė ir Jadvyga bei Vidmantas Žemliauskai). Šokėjų grupė atlieka tik šiam kraštui būdingus šokius: „Veliuonos kadrilių“, „Veliuonos patryptinę polką“ ir kitus. Jau keletą metų Veliuonoje ant Ramybės kalno vyksta respublikinė pagyvenusių žmonių šokių šventė „Veliuonos kadrilis“.

Šokio tradicijos bene stipriausios Jurbarko mieste. Čia turime du tautinių šokių ansamblius: „Nemunėlis“ (vadovė – Jolanta Telišauskienė) ir „Mituva“ (vadovė – Adelė Baublienė). „Nemunėlis“ yra gausiausias ir daugiausia įvairių apdovanojimų pelnęs kolektyvas. Jame šokančiųjų amžius yra nuo 6 iki 40 metų, ansamblis turi net keturias šokėjų grupes. Kad būtų linksmiau šokti, jam pritaria liaudiškos muzikos kapela (vadovas – Adolfas Lapė).
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija