Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. gegužės 25 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Marijampolės sav.
Apie savivaldybę

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Marijampolės sav. » Apie savivaldybęMarijampolės savivaldybė įsteigta 2000 m. pavasarį po teritorinės administracinės reformos, kurios metu buvo panaikintas Marijampolės rajonas. 
Savivaldybė vakaruose ribojasi su Vilkaviškio rajonu, šiaurėje – Kazlų Rūdos savivaldybe, pietuose – Kalvarijos savivaldybe, rytuose – Prienų ir Alytaus rajonais. 
Savivaldybės centras – Marijampolės miestas, didžiausias Sūduvos (Suvalkijos) miestas, septintas pagal dydį Lietuvoje, apskrities centras, išsidėstęs abipus Šešupės. Atstumas nuo Marijampolės iki Vilniaus – 139 km, iki Klaipėdos – 231 km, iki Lenkijos sienos – 38 km. 
Savivaldybė yra svarbių automobilių magistralių sankirtoje. Viena iš jų Via Baltica po rekonstrukcijos sujungs Helsinkį su Centrine ir Pietų Europa, kita – Karaliaučiaus (Kaliningrado) miestą per Minską (Baltarusija) su Maskva. Marijampolės miestas turi patogų susisiekimą su kitais Pietų Lietuvos miestais. Per savivaldybės teritoriją eina geležinkelis Kaunas–Šeštokai–Alytus.  
M
arijampolės savivaldybės teritorija – tai Marijampolės miestas ir 6 seniūnijos: Gudelių, Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolės, Sasnavos ir Šunskų. 
Savivaldybė užima 75,5 tūkst. ha, iš jų 72 proc. užima žemdirbystės plotai, 12,3 proc. – miškai, 4,2 proc – miestai ir gyvenvietės, 2 proc. –  pramonės įmonės ir keliai, 6,9 proc. – kitos paskirties žemė.

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ (LIETUVA)
J.Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė
Faks. (8~343) 90014
El. p.
mms@marijampole.lt
http://www.marijampole.lt/
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija