Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. gegužės 25 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Šakių r.
Apie rajoną

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Šakių r. » KultūraTradiciniai Šakių rajono renginiai

 • Šakių kalendoriaus pristatymas visuomenei per Tris karalius. Renginį organizuoja Šakių viešoji biblioteka.
 • „Aitvaro" nominacijų teikimo ceremonija geriausiems kultūrinės veiklos organizatoriams. Jau šešetą metų Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius vasario mėnesį įvertina ir pagerbia geriausius praėjusių metų kolektyvus, vadovus, tautodailininkus, muziejininkus ir kt.
 • Kaimo kapelų šventė – varžytuvės „Pašešupių armonika". Kiekvieną balandį apie 10 rajono kapelų suvažiuoja į tą kultūros centrą, kurio kapela praėjusiais metais pelnė geriausios vardą. Organizatorius – Kultūros ir turizmo skyrius.
 • Tradicinių amatų dienos Zanavykų krašto muziejuje vyksta balandžio pabaigoje. Kiekvienas atvykęs gali susipažinti ir pabandyti austi, verpti, malti girnomis, vyti pančius, nagines ir kt.
 • Teatriniu įvykiu vadinamas „Scenos pavasaris" organizuojamas „Varpo" vidurinėje mokykloje. Balandžio pabaigoje dvi dienas trunkančioje vaikų ir jaunimo teatrų šventėje dalyvauja ne tik rajono kolektyvai, bet ir svečiai iš kitų respublikos mokyklų. Organizatorius: „Varpo" vidurinė mokykla, Kultūros ir turizmo, Švietimo ir sporto skyriai.
 • Žiobrinių šventė Kriūkuose. Panemunės žvejų tradicijas atgaivinanti šventė vyksta gegužės mėnesį. Organizatorius – Kriūkų seniūnija.
 • Gegužės pabaigoje, kai didieji respublikos miestai sveikina „Poezijos pavasarį" J.Lingio parke šakiečiai renkasi į „Poezijos pavasarėlį". Savo kūrybą skaito rajono literatai ir svečiai. Organizatorius – Šakių rajono viešoji biblioteka.
 • Rajoninė kaimo teatrų šventė – gegužės mėnuo. Organizatorius – Kultūros ir turizmo skyrius.
 • Birželio pirmąjį savaitgalį vaikai kviečiami į savo tradicinę šventę „Saulės zuikučiai". Organizatorius – Šakių laisvalaikio ir pramogų centras.
 • Kalbos diena rajone vyko jau 31 kartą. Žymiausi respublikos kalbininkai skaito pranešimus, skirtus kalbos istorijai, tarmei, prisimenami šio krašto kalbininkai. Kas penkeri metai yra teikiama J.Jablonskio premija. Organizatorius – Kultūros ir turizmo skyrius.
 • Tarptautinė folkloro šventė „Šešupės malūnai" – liepos mėnuo. Dalyvauja Lietuvos, Lenkijos, Danijos, Rusijos ir Švedijos kolektyvai. Organizatorius – Kultūros ir turizmo skyrius.
 • Šakių miesto gimtadienio šventė. Kasmet liepos 6 dieną vyksta ši šventė, kurios metu pagerbiami gražiausių sodybų savininkai, miestui nusipelnę žmonės. Organizatorius – Šakių laisvalaikio ir pramogų centras.
 • Gitarinės muzikos vakaras kasmet vyksta Gelgaudiškyje liepos mėnesį. Ant Velnio kalno ar dvaro rūmų laiptų pasirodo visi gitaristų klubo nariai ir kviestiniai svečiai.Organizatorius – Gitaristų klubas.
 • Muzikos šventė „Zanavykų vasara“. Daugiausiai žiūrovų surenkantis renginys. Keliems tūkstančiams žiūrovų koncertuoja geriausios Lietuvos grupės. Organizatorius – Šakių laisvalaikio ir pramogų centras.
 • Tradiciniai tautodailininkų plenerai kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta Sintautuose. Organizatorius – VĮ „Sintautų akademija“.
 • Kas dveji metai vyksta dailininkų plenerai „Kalbanti žemė". Organizatorius – kultūros ir turizmo skyrius.
 • Į nedidelį Ritinių kaimelį rugpjūtyje renkasi kaimiško sūrio gamintojai ir vartotojai. Renkamas gražiausias, geriausias sūris, sūrio gaspadinė. Organizatorius – Ritinių laisvalaikio salė.
 • Paskutinį rugpjūčio savaitgalį į Gelgaudiškį suvažiuoja rajono armonikieriai. Kiekvienais metais išrenkamas Armonikierių armonikierius. Organizatorius – Gelgaudiškio kultūros centras.
 • Penkmetį jau atšventė „Menų dienos" „Varpo" vidurinėje mokykloje. Spalio mėnesį kartu su respublikos menininkais prie darbų palinksta beveik visi mokyklos mokiniai.
 • Muzikantų, pasakorių, dainininkų suėjimas „Zanavykų stuboj" vainikuoja rudens darbų pabaigą. Organizatorius – kultūros ir turizmo skyrius, Sintautų kultūros centras.

Kasmet didžioji dalis kultūros centrų ir laisvalaikio salių organizuoja Užgavėnių, Joninių, šalies atmintinų datų šventes, miestelių jubiliejus, miestelių ir kaimų šventes bei kitus renginius.

Informacija telefonu: 8~345 60758, el.paštas: aura.p@is.lt

Svarbiausi vykdomi projektai

„Šešupės malūnai 2004“. Projektas skirtas Folkloro paveldo tinklo sukūrimui Baltijos šalyse. Projekto partneriai ir dalyviai – Šakių rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyrius, Lenkijos Goldapo kultūros namai, Kaliningrado srities Krasnoznamensko rajono administracija, Švedijos Ekšio savivaldybė, Danijos folkloro kolektyvas. Projekto įgyvendinime taip dalyvauja Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio kultūros įstaigos. Projekto metu bus sukurta folkloro pateikėjų, atlikėjų, kolektyvų, etninės kultūros specialistų, organizatorių duomenų bazė, interneto puslapis, liepos 4-6 dienomis Šakiuose vyks folkloro šventė-seminaras.
Projektą finansuoja PHARE 2001 Bendradarbiavimo abipus sienos Baltijos jūros regione programa ir Šakių rajono savivaldybės administracija.
Informacija tel. 8~345 60758, el.paštas: aura.p@is.lt

„Medinių kryžių restauravimas ir atstatymas“. Projekto įgyvendinimo metu bus restauruoti ar atstatyti 7 Šakių rajono kryžiai. Projektą finansuoja Kultūros ministerijos visuomeninių organizacijų rėmimo fondas.
Informacija tel. 8~345 51501

„Kultūrinė pažintis su ES šalimis“. Projektą įgyvendina Šakių rajono viešoji biblioteka. Projektą finansuoja ES komisijos delegacija Lietuvoje.
Informacija tel. 8~345 51501

„"Informacija – vartai į ES“. Projektą įgyvendina Šakių rajono viešoji biblioteka. Projektą finansuoja ES komisijos delegacija Lietuvoje.
Informacija tel. 8~345 51501

„Zanavykų krašto etninės kultūros plėtra“. Projekto įgyvendinimo metu bus tęsiamas nematerialaus ir žodinio paveldo registro sudarymas. Projektą finansuoja Kultūros ministerijos etninės ir regionų kultūros rėmimo fondas.
Informacija tel. 8~345 60758, el.paštas: aura.p@is.lt
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija