Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. kovo 31 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Kalvarijos sav.
Apie savivaldybę

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Kalvarijos sav. » TurizmasPoilsiavietės

Poilsiavietė Kalvarijos pakraštyje
Šešupės užtvanka, krentantis vanduo, poilsio parkas, paplūdimys, žaidimų aikštelės - visa tai traukia miesto gyventojus ir svečius karštomis vasaros dienomis. Poilsiavietė yra Vytauto gatvėje, miesto vakarinėje dalyje. Iki čia atitekėjęs Šešupės vanduo yra pats švariausias.

Poilsiavietė prie Orijos ežero
Poilsiautojams siūloma sutvarkytos maudymosi vietos, estrada, vandens dviračių ir baidarių nuoma. Prie ežero žaliuojančiame pušyne įrengtos automobilių ir žaidimų aikštelės, statoma kavinė. Ežeras yra kairėje kelio Kalvarija–Suvalkai pusėje.

Poilsiavietė prie Jurgežerių ežero
Poilsiavietė yra Jurgežerių šile, prie ežero. Jau daugelį metų joje veikia vaikų vasaros poilsio stovykla „Gintaras". Ežeras yra dešinėje kelio Kalvarija–Vištytis pusėje.

Lankytinos vietos

Senovės lietuvių stovykla Turlojiškės kaime (Kalvarijos sen.)
Tai akmens amžiaus gyvenvietė, netoli dabartinio kaimo. Joje rasti patys seniausi – 7000 ir 3000 metų senumo – lietuvių protėvių palaikai. Ypač vertingas radinys, Kirsnos žmogaus griaučių dalis, šiuo metu yra Marijampolės kraštotyros muziejaus ekspozicijoje.

Senovės lietuvių Gulbio stovykla Gulbiniškių kaime (Kalvarijos sen.)
Tai senoji IV a. lietuvių gyvenvietė. Apie kaimo išnykimą sukurta graži legenda, bylojanti, kad gyvenvietė per naktį nugrimzdo po žeme, o tą naktį namuose nemiegoję medžiotojai ir kariai, grįžę į gimtąsias vietas, atkūrė šį kaimą bei įkūrė aplinkines gyvenvietes. Gulbio gyvenvietė buvo prie kelio Kalvarija–Marijampolė, netoli Sūduonės upelio, iš kurio pavadinimo kildinamas lietuvių etnogrupės „sūduviai" vardas ir Sūduvos (vėliau – Suvalkijos) etnografinio regiono pavadinimas. Gyvenvietę žymi pastatytas paminklinis ženklas. Žodis „gulbis" senojoje lietuvių mitologijoje ir kalboje reiškia atgimimą ir atsikūrimą iš naujo. Šis žodis atspindi ir pavadinimą kaimo, kuris ne kartą atgimęs ir Lietuvai davęs daug žymių žmonių. Lietuvos partizaninio karo metais jame veikė partizanų Tauro apygardos vadavietė (šioje vietoje buvo pastatytas paminklas), kaime gyveno daug inteligentijos, tad beveik visas kaimas buvo sugriautas, dauguma gyventojų ištremti į Sibirą.

Paminklas Lietuvei Motinai Kalvarijos miesto parke
Šis parkas yra S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje, prie Šešupės. Paminklą 1935 m. pastatė Jaunalietuviai (jaunimo organizacija). Sovietai okupacijos metais jį nugriovė. Miesto visuomenė, 1989 m. Nepriklausomybės atgavimo išvakarėse, paminklą atstatė.

Turistiniai maršrutai

„Ten, kur tyvuliuoja ežerai"
Dviračiu siūloma važiuoti šiuo 52 km ilgio vietiniu maršrutu, aplankant gamtos objektus: Kalvarija – poilsiavietė prie Kalvarijos – Orijos ežeras – Gazdos upelio užtvanka – Sangrūda – Mergutrakio ozas –  Salaperaugio ežerai – Reketijos ežeras – Liubavas – Jurgežerių ežeras – poilsiavietė „Gintaras" – Kalvarija.
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija