Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. gegužės 25 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Kazlų Rūdos sav.
Apie savivaldybę

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Kazlų Rūdos sav. » TurizmasŠiame krašte gimė daug žymių Lietuvos veikėjų: Lietuvos Prezidentas dr. Kazys Grinius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Ministrų kabineto pirmininkas, Lietuvos ateitininkų sąjungos vadovas Pranas Dovydaitis ir daugelis kitų.

Kazlų Rūdos savivaldybėje yra daug žymių ir Lietuvos istorijai reikšmingų vietų. Mondžgirėje, kur palaidotas Prezidentas dr. K. Grinius, stovi iš balto granito iškaltas K. Griniaus paminklas. Netoli Ruknių kaimo – Dovydaitynė. Čia gimė ir augo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Pranas Dovydaitis.

Kazlų Rūdos savivaldybė – tai miškų ir drožėjų kraštas. Šiame krašte dažnai rengiami plenerai, į kuriuos atvyksta vietiniai ir svečiai tautodailininkai. Dėl to Kazlų Rūdos mieste ir jo apylinkėse gausu puikių medinių koplytstulpių ir medžio skulptūrų, skirtų įžymiems krašto ir Lietuvos veikėjams. Miesto skverą puošia drožiniai, kuriuos pastatė pleneruose dalyvavę tautodailininkai. Skvero centre stovi didžiausia skulptūra, kurią sudaro trys deivės – teisingumo, meno ir kultūros, bei miesto globėja. Ši skulptūra pastatyta savivaldybės įkūrimo proga. Skverą taip pat puošia išdrožinėti vaikiškų pasakų personažai. Prie Kazlų Rūdos geležinkelio stoties stovi paminklas tremtiniams.

Susipažinti su miško augmenija ir gyvūnija kviečia Kazlų Rūdos miško muziejus, atidarytas 1983 m. Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos iniciatyva.

Daug legendų ir pasakojimų gaubia Višakio Rūdoje esantį žmonių vadinamąjį stebuklingą šaltinėlį, kuris turi gydomųjų galių. Žmonių pasakojimai byloja, jog čia pasirodžiusi Švč. Mergelė Marija, todėl prie šaltinėlio yra pastatyta koplyčia. Medinė Višakio Rūdos bažnyčia, pastatyta 1883 m., yra vienas iš gražiausių medinių Šiaurės Suvalkijos sakralinių statinių.

Netoli Jūrės miestelio yra Jūrės tvenkinys. Šią vietą pamėgo turistai ir vietiniai gyventojai.

Antanavo sename parke galima aplankyti įdomią koplyčią. XVIII a. Antanavo kaimo žemes įsigijo Chrapovickų šeima. Chrapovickai pastatė koplyčią, kuri laikui bėgant tapo giminės panteonu. XIX a. naujieji šeimininkai ją remontavo, o vidų išpuošė paveikslais. Koplyčia yra medinė, aštuoniakampė, su dviem zakristijom. Tai originalus liaudies sakralinės architektūros paminklas. Dabar koplyčiai būtinas kapitalinis remontas.

Gudelių kaime yra Gudelių karčema – restoranas, kurio vidų puošia lietuvių liaudies etnografijos elementai, senieji buities rakandai, įrankiai. Kieme įrengtos žaidimų aikštelės vaikams. Restorane yra dvi salės: 30 vietų pokylių salė ir 70 vietų restorano salė. Viešbutyje yra 30 vietų. Yra sauna.

Savivaldybėje gausu istorinę vertę turinčių senųjų kapinių. Vandeinių ir Rėkaviškio senkapiai piliakalniai paskelbti archeologiniais paminklais.

Skinderiškių kaime tebestovi senoviškas vėjo malūnas, šiuo metu nemalantis grūdų, tačiau parodantis jaunajai kartai, kaip tai buvo daroma.
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija