Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. gegužės 25 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas

Vilkaviškio r.
Apie rajoną

Ekonomika ir verslas

Socialinė parama

Ekologija

Kultūra

Turizmas

Jaunimo veiklaMus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Vilkaviškio r. » TurizmasDidžioji Vilkaviškio rajono dalis yra lygumoje su gerai išvystytu žemės ūkiu. Per šią lygumą teka didžiausia Sūduvos upė Šešupė. Šešupės upe tinka plaukti baidarėmis. Vilkaviškio rajone galima plaukti nuo Antanavo miestelio iki Kudirkos Naumiesčio. Šiame ruože yra keturios poilsio stovyklos. Stovyklos skirtos trumpalaikiam poilsiui. Jose yra lauko baldai, laužavietės. Dviejose stovyklose yra numatyta vieta palapinių stovyklai, nes Šešupe plaukiama dvi dienas. Keliones vandeniu organizuoja ir aprūpina kelionės vadovu viešoji įstaiga „Suvalkijos kraštotvarka“. Ši lyguma įdomi tuo, kad intensyvėjant žemdirbystei buvo iškirsti beveik visi miškai. Šiuo metu bendras rajono miškingumas yra 9%, kai tuo tarpu lygumose aplink Vilkaviškį miškingumas sudaro mažiau kaip 5%. Šiame plote yra nedidelis Uosijos miškas, Žaliosios miškelis, Šūklių miškas, Stirniškių miškas, upių ir ežerų apsauginiai želdiniai ir kelių apsauginių juostų želdiniai. Labiausiai želdiniai nukentėjo socializmo laikais, kai rajonas buvo paskelbtas eksperimentiniu rajonu, naikinant vienkiemius ir steigiant naujas gyvenvietes.

Šeimenos gyvenvietė, esanti netoli Vilkaviškio, viena iš jų. Socializmo metu ji buvo pirma gyvenvietė Lietuvoje į kurią buvo sukelti visi aplonkiniai vienkiemiai. Vertas dėmesio turistinis takas dviratininkams ir pėstiesiems „Aplink didžiulės lelijos miestą“. Takas prasideda Vilkaviškio mieste ir skirtas miesto gyventojų poilsiui. Labai mėgstamas jaunų šeimų su mažais vaikais, nes prireikus bet kuriuo metu galima sugrįžti į Vilkaviškį. Keliaujant šiuo taku yra aplankomas Uosijos miško parkas, Širvintos upė, Paežerių dvaro parkas ir rūmai. Rūmuose veikia Vilkaviškio krašto muziejus ir Suvalkijos dailės galerija. Tai vienintelis gerai išsilaikęs buvusių dvarų ansamblis. Toliau parkas eina aplink Paežerių ežerą. Giliausia vieta iki 18 m. Prie ežero yra keli puikūs paplūdimiai. Jūs turėsite galimybę rinktis kur sustoti poilsiui prie vandens.

Kalbant apie Paežerių ežerą būtina paminėti, kad ir šiaurės rytinis krantas prieina prie Vilkaviškio miesto. Ežeras tinkamas plaukioti burinėmis valtimis ir jachtomis. Ežere leidžiama plaukioti ir motorinėms priemonėms. Tai pritraukia tuos, kurie nori plaukioti vandens slidėmis, vandens motociklais, virš ežero pasklandyti parašiutu. Ežere kiekvienais metais vyksta mažų burinių valčių ir jachtų regata. Ežeras žuvingas. Vilkaviškiečiai ypač mėgsta naktinių karšių žvejybą. Nakties metu ežero pakrantė pasipuošia žiburiais ir tai gana egzotiškas vaizdas. Lygumoje yra keli įdomūs turistiniai objektai. Labiausiai verta aplankyti Lietuvos himno autoriaus ir „Varpo“ redaktoriaus tėviškę Paežeriuose (Mažieji Paežeriai). Ten yra autentiška klėtis, kurioje veikia muziejaus filialas. Netoli yra garsaus Lietuvoje skulbtoriaus Petro Rimšos sodyba. Tarpukario Lietuvoje ši sodyba buvo pripažinta pavyzdingai tvarkomu ūkiu. Apsilankę Jūs tikrai įsitikinsite, kad ši sodyba unikali.

Suvalkija garsėjo turtingais ir stambiais ūkininkais. Prie Rausnės upelio yra išlikusios kelios tarpukario ūkininkų sodybos. Apsilankę šiose sodybose Jūs pajusite to laiko dvarą.

Pietinėje rajono dalyje lygumos baigiasi. Čia prasideda kalvotoji Vilkaviškio rajono dalis. Ši vieta, kur susiliečia ir vienas kitą papildo du kontrastingi kraštovaizdžiai, yra labai graži. Keliaujant lygumų pakraščiu galima gėrėtis puikiais kalvoto kraštovaizdžio vaizdais. Keliaujant kalnų pakraščiu galima iš paukščio skrydžio pažvelgti į po kojomis plytinčias lygumas iki pat Šešupės. Aukščių skirtumas tarp lygumų ir kalvotosios rajono dalies yra apie 230 m.

Kalvotoji rajono dalis labai tinkama turizmui, tai rojus vasaros ir žiemos turistams.

Socializmo laikais pasienio ruožas su Lenkija (daugiau kaip 10 km.) buvo griežta pasienio zona į kurią be specialaus saugumo tarnybos leidimų žmonės nepatekdavo. Keliaudami pasienio ruožu , 2-3 km. atstumu nuo sienos su Lenkijos Respublika, Jūs rasite tiktai kelias sodybas. Beveik visos čia buvusios sodybos buvo nukeltos, liko tik kapinės rodančios, kad čia žmonės gyveno ir kai kurių sodybų želdiniai. Turistams tai tam tikra egzotika, puikus kraštovaizdis ir jokio civilizacijos ženklo! Ši rajono dalis labiau miškinga ir ežeringa. Čia didžiausias rajono ežeras Vištytis. Šio ežero plotas 1820 ha, gylis apie 50 m.

Vygreliuose yra net keturi ežerai, 1-2 km atstumu vienas nuo kito. Tai pati ežeringiausia rajono dalis. Per šią vietovę praeina pagrindiniai turistiniai takai. Vertas dėmesio turistinis takas pėsčiomis ir dviračiu Piliakalniai ir senovės gyvenvietės dabartiniame kraštovaizdyje. Keliaudami pėsčiomis maršrutą įveikiate per 8-10 dienų. Nakvokite turizmo centre, mokykloje, miške ir prie piliakalnio (palapinėse), prie laužo po atviru dangumi. Pakeliui aplankysite piliakalnius ir buvusias gyvenvietes. Istoriškai svarbiausias ir pats didžiausias yra Pajavonio piliakalnis. Manoma, kad jis buvo ne gynybinės paskirties bet jame gyveno kunigas.

Organizacijos pavadinimas

Adresas

Adresas

Kontaktinis asmuo

Kontaktiniai telefonai

Vilkaviškio rajono kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija

S.Nėries g. 1,  70147  Vilkaviškis

8~342 60063
faks. 8~342 60066

Vytautas Lekešius

8~342 60063
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija