Euroregionas Šešupė Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras Sveiki atvykę!   2020 m. gegužės 25 d.


Naujienos

Apie mus

Projektai

Dokumentai

Spauda apie mus

Fotogalerija

Užklausa

Viešųjų pirkimų taisyklės

Viešųjų pirkimų įsakymas
Mus rasite:
Bažnyčios g. 4
71120 Šakiai
Tel. 8 345 60759
faks. 8 345 60200
sakiai@sesupe.lt

Darbo laikas:
I-V - 9-18 val.

© Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras

Pirmas puslapis » Projektai » Sintautai – Goldap 1

Įgyvendinamas projektas “Sintautai – Goldap  1“

euro_01.jpgeuro_02.jpg euro_03.jpg euro_04.jpg euro_05.jpg

EUROPOS SĄJUNGA
EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDAS
Veiklūs kaimynai

Šakių rajono savivaldybė

Šešupės euroregiono Šakių biuras

Goldapo
savivaldybė

2008 m. spalio 20-21 d. Balstogėje, Lenkijoje įvyko 2-asis Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinio stebėsenos ir valdymo komiteto posėdis. Iš pirmųjų 47-ių pateiktų paraiškų posėdžio metu patvirtinti pirmieji 8 projektai, kuriuos iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas (numatyta finansavimo suma – 9,6 mln. eurų). Tarp šių projektų buvo ir Šakių rajono savivaldybės, Labdaros ir paramos fondo Šešupės euroregiono Šakių biuro bei Lenkijos Goldapo kultūros centro projektas  “Sintautai – Goldap  1“.  Šių metų kovo pabaigoje Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą atstovaujanti Vidaus reikalų ministerija ir Šakių rajono savivaldybė jau pasirašė šio projekto įgyvendinimo sutartį.
Projektas “Sintautai – Goldap 1“ atsirado iš jau dešimtmečius besitęsiančių Lenkijos Goldapo savivaldybės ir Šakių rajono savivaldybės bendradarbiavimo. Dažniausia tai-kultūriniai kontaktai, kultūros darbuotojų vizitai ar bendra kultūrinė veikla – menininkų plenerai, koncertai, parodos ir kt. 
Dalis tų veiklų vyko ir Sintautuose – fotografų bei muzikantų plenerai įgyvendinant projektą “Šešupės tiltai“, Lenkijos skulptorių ir tapytojų dalyvavimas tradicinėse menininkų vasaros stovyklose Sintautuose, parodos, susitikimai. Visa ši veikla ir peraugo į abiejų šalių partnerių norą kartu spręsti ir iškylančias problemas. Svarbiausia jų – kultūrinių rekreacinių teritorijų, skirtų ne tik menininkų darbui, bet ir sukurtų darbų eksponavimui,  vasaros koncertams ar kitokiai bendrai veiklai nebuvimas. Taigi,  projektas papildo bei pratęsia anksčiau rengtus tarptautinio bendradarbiavimo,  turizmo ir kultūrinio turizmo projektus, sudarydamas galimybes tolesnei šios sferos plėtrai.

 Galutinis projekto tikslas - įrengti dvi viešos paskirties kultūrines-rekreacines teritorijas (parkus) Sintautuose ir Lenkijos Goldapo savivaldybės Grabovo miestelyje, skirtas pasienio regiono kultūriniams renginiams, menininkų plenerams organizuoti ir šeimyniniam bei turistų poilsiui. Sintautuose numatoma iki 1,4 ha ploto rekreacinės zonos miestelio centre sutvarkymas, parengiant ir įgyvendinant kraštotvarkinį rekreacinės teritorijos projektą, įrengiant pasivaikščiojimo takus, sukuriant ir pastatant lauko baldus, medžio bei akmens skultptūras, dekoratyvinius akcentus ir kt. Parkuose numatoma įrengti scenas ir vietas žiūrovams, žaliasias ir poilsio zonas. Įgyvendinant projektą bus ne tik sutvarkytas miestelio centras, suformuota kultūrinė poilsinė erdvė, tačiau numatomas pačių menininkų bendradarbiavimas ir kūryba šiuose miesteliuose nne tik projektų įgyvendinimo metu, bet ir jiems pasibaigus. Kultūrinė - rekreacinė teritorija kuriama tiek vietos gyventojų, tiek čia apsilankančių svečių, turistų, tiek menininkų poreikiams. Analogiška veikla numatoma ir Lenkijos Goldapo savivaldybės Grabovo miestelyje.

Projektas “Sintautai – Goldap  1“ yra 1- asis viso projekto etapas, susidedantis iš šių pagrindinių veiklų:  žemės sklypų suformavimo ir teisinės registracijos,  galimybių studijų, investicinių projektų,  kuriose bus įvertinamos galimi parkų įrengimo variantai ir pasiūlyti geriausi sprendimai, bei  techninių projektų parengimo. Įgyvendindami šią veiklą patneriai aptars abiejų šalių projektuotojų techninius ir dizaino sprendimus,  pasidalins idėjomis. Numatomas  viešas techninės dokumentacijos (projekto) pristatymas vietos bendruomenei ir aptarimas, informacijos sklaida spaudoje ir internete.
Baigus projektą  “Sintautai – Goldap 1“  (numatoma 2010 metų vasarą), bus parengtas  projektas  “Sintautai – Goldap 2“ skirtas 1 projekto metu parengtų dokumentų įgyvendinimui, rekreacinių teritorijų įrengimui ir bendrai kūrybinei meninei  veiklai Sintautuose ir Goldape.

Projektą įgyvendina trys partneriai - Šakių rajono savivaldybės administracija, Goldapo kultūros centras ir Šešupės Euroregiono Šakių biuras. Bendra 1 ir 2 projekto etapų numatoma vertė - ne mažiau 1 mln. litų.

Projekto vadovas    Vitas Girdauskas

 
Pirmas puslapis
Svetainės struktūra
Paieška svetainėje

V studija